Dodany: 2012-07-31 12:47:39
 

AkcyzaWszyscy narzekają na wysokie i nieakceptowalne wysokie ceny paliwa w Polsce. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, za skokowe zmiany cen paliw odpowiada mniejsza ilość czynników zwraca uwagę szef biuro rachunkowe gdańsk.

 

Na skokowe zmiany paliwa wpływa głównie cena ropy i ustawodawstwo polskie. Gdy drożeje ropa to i u nas paliwo musi zdrożeć, poza tym dochodzi jeszcze dolar. Dolar jest walutą w której wyraża się cenę ropy im wyższy kurs dolara tym ropa dla nas droższa wyznają eksperci z biuro rachunkowe gdańsk.

 

Poza tym mamy jeszcze do czynienia z akcyzą. Akcyza to podatek pośredni nakładany na paliwo przez państwo, w Polsce ten podatek odpowiada aż za 50% ceny paliwa czy to oleju napędowego, ropy czy jeszcze innych źródeł uważa szef biuro rachunkowe gdańsk. Akcyza jest bardzo wysoka i zapewni olbrzymie korzyści i przychody państwu, dlatego sami z nich nie zrezygnują zauważa pracownik księgowy z biuro rachunkowe gdańsk. Akcyza jest podatkiem pośrednim, konsumpcyjnym jej wysokość wpływa na ograniczenie możliwości konsumpcyjnych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Akcyza
Nick: