Dodany: 2012-07-31 12:44:58

 

Podatek VATOpodatkować można wszystko i tego trzyma się państwo polskie, starannie nakłada podatki na wszystko co się da. Stanowi to niestety spore obciążenie dla obywateli kraju. Wśród podatków wyróżnia się podatki bezpośrednie i pośrednie.

 

Pośrednie stanowią pośrednią formę opodatkowania dochodów. W tym wypadku konsumpcji stwierdza szef biuro rachunkowe gdańsk, Vat jest przedstawicielem tego typu podatków. Z angielskiego tłumacząc oznacza on podatek od wartości dodanej(Value added tax), jest on nałożony na towary i usługi z wyjątkiem paliw. Vat ma różne stawki są to procenty od wartości towarów i usług, dla każdej grupy są one inne dla jednych dóbr jak np. żywnościowe wynoszą jedynie 5-8% a dla innych dochodzą do 23% .

 

To zróżnicowanie ma wpływać na łatwiejszą akceptację podatków, przez społeczeństwo oraz umożliwić im radzenie sobie z cenami przyznaje księgowy biuro rachunkowe gdańsk. Właśnie dlatego dobra żywnościowe mają mniejsze stawki podatkowe niż np. samochód, żeby przeżyć nie trzeba mieć auta, ale zjeść musimy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podatek VAT
Nick: