Dodany: 2012-07-31 12:17:29
 

Podatek CITPodatki są wszechstronna i szeroką dziedziną tematyczną, obejmują i dotykają każdy rodzaj działalności i umożliwiają rozliczenie podatku na setki sposobów. Wszyscy musimy je płacić, podkreśla szef biuro rachunkowe gdańsk.

 

CIT jest to podatek dochodowy skierowany w stronę przedsiębiorstw posiadających osobowość prawną. Są to firmy duże spora część z nich jest nawet notowana na giełdzie, to olbrzymie podmioty generujące olbrzymie przychody i zyski, stąd też i wielkość podatków do małych nie należy zaznacza szef biuro rachunkowe gdańsk.

 

W wypadku deklaracji CIT musimy mówić o trudnym przypadku jakim jest podwójne opodatkowanie. Ma ono miejsce gdy firma chce wypłacić dywidendę wówczas musi zapłacić podatek od osiągniętego zysku a następnie od dywidendy jaką chce wypłacić zauważa szef biuro rachunkowe gdańsk. Stawka podatku Cit jest określona prawnie z góry i stanowi obecnie około 18%. Gdy zachodzi podwójne opodatkowanie, dwa razy zajdzie potrzeba naliczania podatku od innych kwot jednakże..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podatek CIT
Nick: