Dodany: 2012-07-31 12:04:21

 

Podział podatkówPodatki można określić wieloma kryteriami i oznaczeniami, można im nadać setki cech i znaczeń. To nie zawsze jest ich wadą. Podatki rozróżnia się na mnogie sposoby, najbardziej standardowe to podział na podatki bezpośrednie i pośrednie a kryterium tego podziału jest dochód komentuje pracownik biuro rachunkowe gdańsk.

 

Chodzi o to, że bezpośrednie podatki od razu opodatkowują dochód a pośrednie nie. Pdoatek bezpośredni to pdoatek dochodowy, zwany PITem a pośredni to VAT z angielskiego Value Added Tax czyli w wolnym łumaczeniu pdoatek od wartości dodanej. Pdoatek dochodowy jest rozliczany w ramach pita raz na rok to procent dochodu jaki jest nam pobierany z wynagrodzenia wyjaśnia szef biuro rachunkowe gdańsk.

 

Pośredni pdoatek Vat to podatek od wartości dodanej czyli od tego co zostało wytworozne w gospodarce, jest nim objęta konsumpcja, vat jest doliczany do cen towarów i usług. Poza tym mmay jeszcze wiele innych podatków jak np. podatek od kopalin który jest dość specyficznym podatkiem wyznaje szef biuro rachunkowe gdańsk..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podział podatków
Nick: