Dodany: 2012-01-02 10:56:42

 

NewConnectDawno już minęły czasy prostego handlu wymiennego. Obecnie większość transakcji odbywa się w oparciu o dobra symboliczne, stanowiące reprezentację istniejących w rzeczywistości środków. Do tego grona należą papiery wartościowe, których obsługą na rzecz swoich klientów często zajmuje się biuro rachunkowe olsztyn.

 

Nadzorem nad obrotem tymi dokumentami, nadzoruje Giełda Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie, pilnie obserwowana przez biuro rachunkowe olsztyn. Mimo, iż powstała ona stosunkowo niedawno, już uruchomione zostały alternatywne do standardowego systemy obrotu, zwane NewConnect.

 

To również jest zorganizowany rynek akcji GPW ale działający poza tym regularnym i na nieco innych zasadach. Stworzono go z myślą o mniejszych spółkach i przedsiębiorstwach, dopiero się rozwijających. W odróżnieniu od tych ze standardowych notowań, mogą one same wybrać sposób rozliczeń, a więc biuro rachunkowe olsztyn również może świadczyć im swoje usługi. NewConnect działa od 2007 roku i zrzesza obecnie około trzystu spółek, których działalność opiera się głownie na środkach niematerialnych i prawnych.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu NewConnect
Nick: