Dodany: 2012-07-31 12:15:48

 

Podatki dochodowe Dochód to naczelny powód dla którego podejmujemy się pracy, jest to wynagrodzenie jakie za nią otrzymujemy. Zazwyczaj nikt nie jest zadowolony ze swojego dochodu, zawsze za mało zwraca uwagę pracownik biuro rachunkowe gdańsk.

 

Z dochodami wiąże się bardzo drażliwa dla większości osób kwestia jaką są podatki. Podatki dochodowe są obciążeniem obligatoryjnym zmniejszającym nasz dochód o ustalony procent tą różnicę widać w brutto i netto zauważa księgowy biuro rachunkowe gdańsk. Wśród podmiotów opodatkowanych podatkiem dochodowym wyróżnia się kilka podmiotów czyli osoby fizyczne, prawne i pośrednie rodzaje działalności gospodarczej jak np. spółka zoo itp.

 

Podatek dochodowy od każdej z tych osób ma inną wartość i sposób naliczania, prawo przewiduje tu odrębne normy i standardy dla każdej osoby, zauważa szef biuro rachunkowe gdańsk. Osoby fizyczne muszą wnieść 19% swojego dochodu na rzecz skarbu państwa, osoby prawne rozliczają się citem w wysokości 16% i występuje tu podwójne opodatkowanie w wypadku wypłaty dywidendy zwraca uwagę pracownik biuro rachunkowe gdańsk..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podatki dochodowe
Nick: