Dodany: 2012-02-16 08:57:14

Instytucje parabankoweNiezwykła rozległość współczesnego rynku finansowego pozwala na funkcjonowanie ogromnej ilości różnorodnych instytucji w jego obrębie, zajmujących się obrotem gotówki oraz wszelkich innych dóbr mogących mieć na nią przełożenie. Oprócz takich jednostek jak biuro rachunkowe ursynów, zajmuje się nimi szereg domów maklerskich, kas społecznych czy podobnych im instytucji parabankowych.

 

Biuro rachunkowe ursynów, podobnie jak klienci indywidualni, dość często korzysta nie tylko z usług banków, ale też tak zwanych instytucji parabankowych, czyli takich, które zajmować się mogą działalnością podobną, ale nie posiadają pełnych uprawnień, funkcjonujących w przepisach prawa jednostek bankowych.

 

Dla tych ostatnich bowiem zastrzeżone zostały choćby wszelkiego rodzaju kredyty, lokaty czy możliwość emitowania bankowych papierów wartościowych. Kasy pożyczkowe czy spółdzielcze instytucje świadczące usługi finansowe nie mają już takiej możliwości. Biuro rachunkowe ursynów korzysta jednak także z ich usług, jeśli zachodzi taka potrzeba (choć juz w mniejszym stopniu)..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Instytucje parabankowe
Nick: