Dodany: 2012-02-16 09:51:40

Czym są karty płatnicze Obecnie trudno obejść się bez różnorakich usług bankowych. Korzystają z nich zarówno klienci indywidualni jak i firmy takie jak biuro rachunkowe ursynów. Potrzebne są one głownie do udokumentowania obrotu gotówką – każda operacja finansowa zostaje przez bank odnotowana i zaksięgowana, a my możemy sobie potem wydrukować potwierdzenie (lub otrzymać  je bezpośrednio, jeśli wpłacamy czy wypłacamy pieniądze w oddziale).

 

Istnieje jednak wygodniejszy sposób, niż stanie w kolejkach przy okienku i preferuje go także biuro rachunkowe ursynów. Są nim tak zwane karty płatnicze. Jest to rodzaj dokumentu wydawanego przez bank, który pozwala nam na dokonywanie wpłat i wypłat gotówki oraz regulowanie rachunków w wielu punktach handlowych lub usługowych, bez jej udziału.

 

Dzięki zapisanym na karcie magnetycznej lub specjalnym chipie informacjom, z naszego konta pobierana jest odpowiednia suma i przekazywana na rachunek na przykład sklepu. Pracownicy jakich zatrudnia biuro rachunkowe ursynów, także korzystają z tego sposobu robiąc zakupy na rzecz firmy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są karty płatnicze
Nick: