Dodany: 2012-02-16 08:52:38

Czym jest bankObecnie funkcjonujący rynek finansowy jest niezwykle rozległy i skomplikowany. Dzięki temu daje on możliwość funkcjonowania wielu instytucji zajmujących się jego obsługą i wszelkimi działaniami, mającymi na celu zarobienie na obrocie kapitałowym, takich jak banki, maklerzy, towarzystwa powiernicze czy biuro rachunkowe ursynów.

 

Najbardziej powszechnymi instytucjami, z których korzystają też osoby prywatne oraz klienci zbiorowi – choćby biuro rachunkowe ursynów – są banki. Stanowią one rodzaj działalności gospodarczej, najczęściej prywatnej i komercyjnej, zajmującej się zarządzaniem i obracaniem pieniędzmi. Mogą one być prowadzone tylko przez doświadczonych finansistów, a na uruchomienie takiej jednostki potrzebny jest znaczny kapitał początkowy – choćby w celu uiszczenia depozytu w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym.

 

Dzieję się tak dlatego, że do specyfiki świadczonych przez nie usług, należy przede wszystkim konieczność wypłacalności, by klienci tacy jak biuro rachunkowe ursynów, mogli być pewni odzyskania powierzonych bankowi kwot..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest bank
Nick: