Dodany: 2012-07-31 12:40:04

 

Podatki od towarów i usługTowary i usługi są bardzo ważną częścią gospodarki, stanowią bardzo silne zaplecze dla gospodarki. Towary i usługi są podstawą handlu, konsumpcji i stanowią największą część PKB w gospodarkach krajów wysokorozwiniętych.

 

Podatki obciążają konsumpcję są pośrednim sposobem opodatkowania dochodów, wyznaje pracownik biuro rachunkowe gdańsk. Podatki od towarów i usług zamykają się pod dwoma rodzajami podatków: akcyzą i vatem. Vat i akcyza to podatki które są procentowymi stawkami wartości towarów doliczanych do ich ceny opłacanych przy kupowaniu ich.

 

Towary i usługi są droższe przez to, że ciążą na nich podatki zauważa księgowy biuro rachunkowe gdańsk. Pośrednie podatki mają obecnie rosnącą role w gospodarce, ponieważ dotyczą wszystkich i nie można ich uniknąć poza przemytem, a i tak każdy kupuje część produktów legalnie wyznaje pracownik biuro rachunkowe gdańsk. Obecnie największy udział w wpływach podatkowych mają podatki dochodowe, a na drugim miejscu znajdują się podatki od wartości dodanej czyli Vat i akcyza..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podatki od towarów i usług
Nick: