Dodany: 2012-07-31 12:24:05

 

Podatek PITPodatki mają różną wysokość i poziomy są one zależne od podmiotu który jest obejmowany danym podatkiem. Generalny podział przebiega następująco: wyróżnia się według osób czyli mamy do czynienia z osobami fizycznymi i prawnymi.

 

PIT to rodzaj formularza do prowadzenia rozliczeń od podatku dochodowego dla osób fizycznych wskazuje pracownik biuro rachunkowe gdańsk. Z pitami mamy do czynienia tylko raz na rok, musimy złożyć to zeznanie podatkowe przed końcem kwietnia przyznaje księgowy biuro rachunkowe gdańsk.

 

Rozliczenie pit składają wszystkie osoby fizyczne zatrudnione w oparciu o umowę o pracę, dzieło, zlecenie i wszystkie inne umowy śmieciowe. Podatek od osób fizycznych ma stałą stawkę obowiązującą wynosi ona na dzień dzisiejszy stan prawny równo 19% dla każdego bez względu na to na jaką umowę pracuje. Podatek dochodowy od osób fizycznych pozostawia pewną lukę i furtkę w postaci ulgi a jest nią kwota wolna od podatku. Jest to mechanizm pozwalający na odzyskanie podatku w postaci zwrotu, wskazuje szef biuro rachunkowe gdańsk..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podatek PIT
Nick: